TESİS KURULUMU

      Mantar üretimini gerçekleştirebilmek için öncelikle kapalı bir alana ihtiyac duyarız.

 Bu alanın ; yalıtımı yapılıp ,kompostların yerleştirilmesi amacıyla askı sistemininin kurulması   ve ardından gerekli olan iklimlendirmesi, sislemesi ,havalandırması ve aydınlatması yapıldıktan sonra üretim odası haline gelmesi sağlanır.

      Üretime yeni başlayacak olan girişimciler için tavsiyemiz öncelikle ortalama 100m2 olacak şekilde atıl vaziyette bulunan hayvan damı, tavuk çiftlikleri ,depo ve kullanılmayan bodrum katları şeklindedir. Böyle bir alanı üretim odası haline getirmek  yeni girişimci için yatırım maliyetini oldukça düşük tutacaktır.

      Üretim odası kapasitesi m2 değil m3 hesabına göre  yapılır kompost tonajı belirlenir , kompost tonajına göre kullanılacak ekipmanlar belirlenir buna göre fiyatlandırma yapılır.

     İstiridye mantarı üretim aşamasında neslini devam ettirebilmek adına yoğun spor salgılar ve bu sporu üretim aşaması bittikten sonra üretim odasından uzaklaştırmak gerekir. Betornarme yapı ve panel ile yapılan yapılarda bunu kireç ,formaldehit ve yoğun havalandırma ile  uzaklaşatırabilir ve odanızda cam yünü, ahşap materyal yok ise spor kalıntılarından tamamen kurtulabilirsiniz. Sporu üretim odalarından uzaklaştırmamızın sebebi bir önceki nesilden kalma spor salgıları ,odanın içerisine tekrardan konulacak olan kompostlarda  VERİM KAYBINA VE ZAMANLA YEŞİL KÜF HASTALIĞINA SEBEP OLACAKTIR !

     Mantar üretim çadırı adı altında kurulumu yapılan sistemlerde yalıtım malzemesi olarak cam yünü kullanıldığından biz Başar Mantar ailesi olarak kesinlikle ÇADIR KURULUMUNA VE ÇADIR ÜRETİMİNE KARŞIYIZ !

     Arazi üzerine sıfırdan kurulum yaptırmak isteyen girişimci bunu çadır olarak değil de sandviç panel ya da betonarme yapıdan yaptırabilir.

     Tarafımız istediğiniz ölçülerde panel, betonarme fiyatlandırması yapabilir ve bunun haricinde tesisinizi kendiniz kurmak isterseniz ÜCRETSİZ ŞEKİLDE ÖLÇÜM , ÇİZİM VE KULLANILACAK EKİPMANLAR HAKKINDA DANIŞMANLIK VEREBİLİRİZ  !

Benzer Yazılar